Cumartesi, Eylül 16
Shadow

WordPress Tema Yükleme ve Tema Rehberi

WordPress kurduktan sonra görünüşümüzü değiştirmeye geldi.Öncelikle sitemize uygun bir temanın niteliklerini düşünmek ve sitemizin amacına uygun bir temayı seçimi yapabilmektir. WordPress ile ilgili tema bulmak kolaydır.Fakat istediğimiz kriterlerde tema bulmak biraz zordur.Asıl soru tema seçimi hangi kriterlere göre yapmalıyız.Benim size temel oluşturacak kriterlerim;

  1. En önemlisi sitenin amacına uygun olmalıdır.Yani bir hayvan bakım önerileri bulunduğumuz bir bloğumuz olsun.Burada kullanacağımız tema arka planında futbolcu resimleri olan bir tema seçmek sizce mantıklı mı? Sizde doğal olarak  temanın uygun olmayacağını düşünmekteyiz.Temamız hayvan resimleri bulunan bir tema olması daha mantıklı olacaktır.
  2. İkinci önemli olan kullanıcı etkileşimi ve genelde kullanılan cihazlarda uyumlu olmasıdır.Örnek vermek gerekirse kullanıcı bir mobil cihazla bağladığında menülere ulaşmak ister fakat menüyü açılmaz.Bu kullanıcı etkileşimi kötü olduğu bir durumdur.Resim yada etkileşimli bir tuş cihaza görünmemesi, ekrana sığmaması yada fonksiyonunu yerine getirmemesidir.Cihazlara uyumluluk önemlidir.
  3. Seo uyumlu olması da önemli kriterlerden biridir.Örneğin microdata uyumlu olması,  head tagları olması gibi.
  4. Hızlı olması da kriterler arasındadır. Hosting her zaman üst düzey olmayabilir.Olsa bile sitenin yüküne yük eklemesi de yavaşlaması ziyaretçi sayısını azaltacaktır.Hız konusunda mili saniyelerin önemi olduğu unutmamalıdır.
  5. Ziyaretçi çoğunluğunu hitap önemli faktördür.Genellikle gözden kaçırılan ve önemsenmeyen kriterlerden biridir.Bunu nasıl anlarız diye sorarsanız. Google bunun için sizlere analiz yapıp bu yaş aralığını size söylüyor.Sizde bu verilere göre sitenizi şekillendirebilirsiniz.

Aradığınız temayı bulamazsanız ben sizin için yapabilirim.Buraya E-posta ile Sipariş girip sipariş verebilirsiniz.

 Wordpress Tema Yükleme

WordPress tema yüklemenin üç  yolu vardır.Birincisi wordpress kendi arşivinden ikincisi indirdiğimiz zip dosyalarını yüklemek ve son yol ftp yoluyla yüklemektir.

1.Wordpress Arşivinden Tema Yüklemek

Bu en kolay yoludur.Öncelikle Wp admin paneline giriyoruz.Daha sonra soldaki menüden görünüme tıklıyoruz.Burada açılan menüde temaları seçiyoruz.Açılan ekranda yeni ekle tıklayıp burada çıkan listeden temanın üzerine gelip kur diyip aktifleştiriyoruz. Burada aradığımız temayı kategorilere ayarlayıp onların içinden seçim yapabiliriz.

2.Temayı Zip Dosyalarından Yüklemek

İkinci bir kolay yoluda zip olarak istediğimiz tema arşivini admin panelinden yüklemektir.Admin panelinde yine görünüm menüsünü seçerek temalar bölümüne giriyoruz.Yeni ekle tıklayıp daha sonra tema yükle diyoruz.Daha sonrada temanın zip arşivini dosya seç kısmından seçip  hemen yükle diyip yüklüyoruz.Daha sonra aktifleştiriyoruz.

Üçüncü Yolu WordPress FTP ile Tema Yükleme konusunu ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir